Danuta Przybylska

danuta przybylska, nauczyciel 1-3, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej szkoły Eureka

Wychowawczyni klasy 2, edukacja wczesnoszkolna

Nauczyciel z pasją, ciągle poszukujący nowych rozwiązań na ciekawe zajęcia. W swoich wychowankach rozbudza ciekawość świata, dba o ich wszechstronny rozwój. Dostrzega i akceptuje różnice pomiędzy dziećmi , dlatego każdy przechodzi przez indywidualny proces kształcenia i rozwoju. Dba o dostosowanie odpowiedniego materiału dydaktycznego. Stawia na: samodzielność, odpowiedzialność , kreatywność, poczucie ważności w grupie rówieśniczej. W każdym dziecku widzi potencjalnego mistrza w dziedzinie, w której ono czuje się najlepiej. Dziecięca szczerość i dociekliwość zawsze sprawiają ogromną przyjemność i satysfakcję, zwłaszcza, kiedy można obserwować namacalne efekty swoich działań. Pasjonatka dbałości o poprawność używania ojczystego języka i kultury wypowiedzi. Warto jeszcze wspomnieć o miłości do książek i podróży.