Oksana Valchuk – Orkusha

oksana valchuk - orkusha, nauczyciel 4-8, nauczyciel geografii szkoły Eureka

Geografia

Nauczycielka przyrody i geografii. Pochodzę z Ukrainy. Przez ponad 20 lat pracowałam na Uniwersytecie Pedagogicznym w Winnicy w Ukrainie, na kierunku geografia. Posiadam tytuł doktora habilitowanego. Moje życie zawodowe zawsze było ściśle związane ze szkołą. Lubię pracę z dziećmi, daje mi ona wiele satysfakcji. Od kilku lat prowadzę lekcje geografii w Polsce, w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych, gdzie staram się nie tylko przekazywać wiedzę, ale także inspirować uczniów do samodzielnego poznawania fascynujących zjawisk i procesów zachodzących na naszej planecie. Na moich lekcjach kładę duży nacisk na praktyczne umiejętności, takie jak czytanie map, rozumienie procesów geograficznych oraz analizę danych geograficznych. Uważam, że nauka geografii to nie tylko nauka o miejscach, ale także zrozumienie, jak funkcjonuje nasz świat i jakie miejsce zajmujemy w globalnym społeczeństwie.